Volvo EX30

Výkonný elektrický vůz v malém provedení. Naše dosud nejmenší SUV.

Od 869 000 Kč

476 km

Dojezd v elektrickém režimu
(Až)

26 min

Doba rychlého nabíjení stejnosměrným proudem
(10–80 %)

17 kWh

Spotřeba elektřiny
(na 100 km)

3,6 s

Zrychlení
(0–100 km/h)

Hodnoty jsou předběžné a vycházejí z odhadů a výpočtů provedených společností Volvo Cars pro model Volvo EX30. Jejich přesnost nelze zaručit. Dojezd a spotřeba energie v reálných podmínkách se liší v závislosti na stylu jízdy a dalších vnějších faktorech. V současnosti probíhá finální homologace vozu.

Soundbar

Stylový soundbar je hlavní součástí vysoce výkonného audiosystému.

Park Pilot Assist

Vůz Volvo EX30 za vás může zaparkovat, přičemž sám automaticky ovládá volant, akcelerační pedál a brzdy.

Náladové motivy interiéru

Pět motivů osvětlení a doprovodných zvuků evokuje atmosféru Skandinávie.

Chytrá úložná řešení

Praktická úložná řešení a všestranný zavazadlový prostor přispívají k mimořádnému komfortu.

Přirozeně intuitivní.

Jednodušší ovládací prvky a rozhraní displeje s více možnostmi přizpůsobení přispívají k jednoduššímu a intuitivnějšímu řízení.

Integrované aplikace Google

Centrální displej

12,3" displej středové konzoly ve stylu tabletu nabízí přehledné informace pro řidiče spolu s oblíbenými ovládacími prvky na jedné obrazovce.

Režim Calm

V základním režimu Calm vidíte na centrálním displeji pouze informace, které jsou pro řidiče nezbytně nutné. Chcete-li zobrazit všechny podrobnosti, přepněte displej do režimu Surround.

Integrované aplikace Google

Získejte přímo ve voze přístup k oblíbeným aplikacím, jako jsou hlasové ovládání Google Assistant (dostupnost ČJ závisí na společnosti Google), navigace Google Maps a další aplikace z obchodu Google Play, které obohatí vaše zážitky při cestování.

Pokročilé technologie ve standardní výbavě

Získejte asistenční technologie řidiče a bezpečnostní inovace, které přispívají k vyšší bezpečnosti nejen vaší, ale i ostatních účastníků silničního provozu.

Upozornění při otevírání dveří

Volvo EX30 dokáže pomocí zadních radarů rozpoznat cyklisty a koloběžky blížící se zezadu a pokud se někdo ve voze chystá otevřít dveře, ozve se akustická výstraha.

Park Pilot Assist

Vůz Volvo EX30 může sám zaparkovat pomocí automatického ovládání volantu, akceleračního pedálu a brzd, a to i podélně. Pokud jde o vás, stačí, když pozorně sledujete okolí a jste připraveni zasáhnout, kdyby se stalo něco nepředvídaného.

Systémy na předcházení a zmírňování kolizí

Volvo EX30 vám může pomoci zabránit kolizím s jinými vozidly, chodci a cyklisty, nebo je případně alespoň zmírnit, bez ohledu na to, zda je den či noc. Pokud rozpozná riziko srážky, může vás na něj upozornit zvukovými či vizuálními výstrahami nebo pulzováním brzdového pedálu.

Více informací

Pokud vás zajímá cokoli navíc, kontaktujte naše dealerství nebo se podívejte na podrobnou prezentaci tohoto vozu na webu Volvocars.cz.

Často kladené dotazy

V některých zemích lze objednávky zadávat online, což platí pro nákup i pro pořízení formou předplatného. Poznámka: Ceny jsou pouze orientační a mohou se před dodáním vozu změnit vlivem okolností mimo naši kontrolu, jako je zvýšení daní, poplatků, úrokových sazeb atd. Na případné změny Vás upozorníme, přičemž můžete svou objednávku kdykoli před dodáním zrušit.

Ano.

Odhadovaný dojezd vozu Volvo EX30 činí až 480 km. Dojezd závisí na různých okolnostech, jako jsou styl jízdy, teplota okolního prostředí, počasí, vítr, topografický profil a stav silnic. Na dojezd má vliv také to, kolik elektřiny spotřebují další systémy ve voze, například topení a klimatizace. Jednou z možností zvýšení dojezdu je příprava akumulátoru při nabíjení, aby měl na začátku cesty optimální teplotu.

Ceny elektřiny se liší, ale náklady na nabití vozu mohou být nižší než při nákupu benzínu či nafty pro podobný vůz se spalovacím motorem. Nižší provozní náklady jsou jedním z důvodů, proč někteří lidé přecházejí na elektrické vozy.

Můžete využít stanice pro rychlé nabíjení stejnosměrným proudem. Nabíjecí stanice podél vybrané trasy lze vyhledat pomocí aplikace Google Maps na centrálním displeji nebo v aplikaci Volvo EX30. Vůz můžete nabíjet i doma pomocí nástěnné stanice Volvo Cars.

Chcete-li, aby nabíjení bylo co nejrychlejší, doporučujeme akumulátor nabíjet na 80 % kapacity. Doba nabíjení se tím zkrátí, protože nabíjení na posledních 20 % trvá nejdéle. Rychlost a účinnost nabíjení můžete také zvýšit přípravou akumulátoru vozu před příjezdem k rychlonabíjecí stanici.

Tímto způsobem můžete akumulátor u rychlonabíjecí stanice se stejnosměrným proudem o výkonu 175 kW nabít z 10 na 80 % za pouhých 26,5 minuty.

Pokud potřebujete k dosažení cíle nebo další nabíjecí stanice plné nabití, nastavte pomocí ovládacích prvků na centrálním displeji úroveň nabití na 100 %.

Doby nabíjení se mohou lišit a závisí mimo jiné na teplotě okolního prostředí, aktuální teplotě akumulátoru, výbavě pro nabíjení, stavu akumulátoru, stavu vozu atd.

Volvo EX30 je sice menší, ale přitom stejně bezpečné jako ostatní SUV Volvo. Vybavili jsme ho systémy, které odpovídají nejvyšším průmyslovým standardům vztahujícím se k ochraně a bezpečnosti cestujících, a přidali k nim nové funkce.

Ano.

Ano.*

* Služby Google jsou k dispozici v rámci balíčku digitálních služeb, jehož minimálně čtyřleté předplatné je v závislosti na zemi dodáváno společně s vozem. Pokud se po uplynutí této doby rozhodnete předplatné prodloužit, vstoupí v platnost nové podmínky a poplatky.

SUV je zkratka pro sportovní užitkové vozidlo. Jde o vysoce všestranné pětimístné nebo sedmimístné osobní vozy se zvýšenou světlou výškou. Mají výše umístěná sedadla než standardní rodinné vozy a obvykle využívají pohon všech kol. Vyrábějí se v různých velikostech, přičemž menší SUV jsou označována jako kompaktní.

Volvo EX30 lze vzhledem k menší velikosti považovat za kompaktní SUV. Přesto se jedná o všestranný vůz s vyšší světlou výškou, který může přepravovat až pět osob a nabízí dostatek místa pro převážení zavazadel a jiných předmětů.

Uvedený popis se týká budoucích technologií a funkcí, jejichž možnosti se mohou lišit. Funkce nemusí být dostupné ve všech zemích a v závislosti na konkrétní zemi nebo modelu nemusí být součástí standardní výbavy.

Google, Google Play a Google Maps jsou ochranné známky společnosti Google LLC.

Objednat servis Testovací jízda Nový vůz Kontakt
Nahoru